Dunakanyar Kupa a világ legjobbjaival Vácott

2Dunakanyar Kupa 2019. október 26. Madách Imre Művelődési Központ

 

Sajnos nem tudjuk szám szerint, hogy hányadik Dunakanyar Kupát rendezzük egy hét múlva, mivel a hatvanas évek közepétől a hetvenes végéig nem sok írás maradt fenn, de tény, hogy az első verseny ezzel a névvel 1961-ben került megrendezésre Vácott. Idén az év legerősebb mezőnyét igyekeztünk összehozni, hogy egy meghívásos versenyen tisztelegjünk elődeink előtt, valamint hogy a világ legjobbjainak játékával mutassuk meg, hogy milyen magasságokat lehet elérni ebben a játékban.

2Dunakanyar Kupa

2019. október 26-án a váci Madách Imre Művelődési Központ tükörterme ad otthont a Dunakanyar Kupának. A versenyre a világ legjobbjait igyekeztünk meginvitálni, valamint egyesületünk legjobbjai is pálya mellé állnak majd. Az egésznapos rendezvényre nagy szeretettel várunk minden gombfoci iránt érdeklődőt. És hogy kik lesznek azok, akik összemérik tudásukat? Lássuk a meghívottakat a ranglistán elfoglalt helyezésük sorrendjében!

1. Fülöp Elemér

A DÖKE Komló játékosa a ranglista éllovasa. Igazi virtuóz, a világ egyik legjobb kézügyességgel megáldott játékosa. Köszönhetően szerénységének és becsületességének, a gombozó társadalom egyik legkedveltebb figurája. A "Négy Galaktikus" egyike

2. ifj. Farkas Gábor

A Vasi GE játékosa az ötödik helyen áll a ranglistán. Sok klubot megjárt már, igazi "otthona" a Tiszavasvári SE, az idei az első éve Szombathelyen. Hihetetlenül precíz játékos, aki rendkívül magabiztos még olyan helyzetekben is, amelyeket a legnagyobbak is csak félve próbálnak meg. Ő a regnáló Európa Bajnok!

3. Lukács Viktor

A Testvériség SE kapitánya a ranglista hatodik pozícióját foglalja el. Igazi csupaszív játékos, nyíltsisakos játékával a közösség egyik nagy kedvence. Végtelenül szerény fickó, akinek képtelenség nem szurkolni. Nem mellesleg ő a világbajnoki cím védője!

4. Magyar Antal

Szintén a Testvériség SE erőssége, a ranglista hetedik helyéről. Rendkívül közvetlen figura, általában a társaság középpontja. Támadószellemű játékos, aki elsősorban a világversenyeken remekel. Ő maga sem tudja már hány világbajnoki címmel rendelkezik...

5. Seremet Szilárd

A Hírös ALSE Kecskemét játékosa sokáig a ranglista éllovasa volt, jelenleg a tízedik pozíciót foglalja el. A tökéletes versenyző mintaképe: higgadt, precíz, akár egy terminátor. Elsősorban a kétezres években volt sikeres, de most is csapata vezére. Természetesen ő is többszörös világbajnok, a "Négy Galaktikus" tagja

6. Laczkó Balázs

Csapattársunk a ranglista tizenharmadikja. Ő az első a felsorolásban, aki "csak" Európa bajnoki címmel rendelkezik, aminek egyszerű oka, hogy soha nem nevezett világbajnokságra. Valószínűleg a világ leggyorsabb gombozója. Gólzáporos meccseket láthatunk tőle

7. Szathmáry Károly

Egyesületünk vezetője a tizennegyedik a ranglistán. Ő minden idők legeredeményesebb váci játékosa, aki hosszú évek után most kezd visszatérni komolyabban a játékhoz. Támadószellemű játékos, és még a legszorongatottabb helyetben is csak az érdekli, hogyan szerezhet gólt az adott szituációból. Sokszoros világbajnok, őt is a "Négy Galaktikus" egyikeként szokták emlegetni

8. Mártonfi István

A Józsefváros színeiben versenyző "Pitti" a tizenhatodik név a rangsorban. Félig-meddig helyi erő, hiszen gödi lakos, és egyesületünk teljesértékű tagja. Precíz, megfontolt játékos. Érdekesség, hogy -erdélyi magyar révén- mind román-, mind magyar színekben szerzett már világbajnoki címet!

9. Debreczy István

Egy újabb szombathelyi versenyző, a ranglista tizenkliencedikje. Nem ismeretlen a neve mifelénk, hiszen testvér-klubunk a Kolozsvár neveltje, így a Váciak Kupájának állandó résztvevője, sőt, jelenleg a Kupa birtokosa. Ő is nyert már világbajnokságot

10. Trecskó János

A jelenleg a DÖKE Komlót erősítő "Trecsi" a lista huszonkilencedik helyén áll, ami méltatlanul alacsony helyezés a a támadó gombfoci egyik nagykövetétől. Érdekesség esetében, hogy emeletes pálcát használ passzolásra, ami teljesen egyedülálló a gombozás világában. Ő is világbajnok

11. Góbi István

Harmincnegyedik helyről érkezik a kecskemétiek fenegyereke. Az egyik leginkább alul-értékelt játékos a gombozó világban, hiszen sokkal többet tud, mint amennyire tartják. Sosem volt világ- vagy Európa bajnok, éppen csak mindig a lehető legjobbkor húzza ki csapatát a slamasztikából. Rendkívül megbízható játékos, nem mellesleg a váci csapat örökös tiszteletbeli tagja!

12. Komáromi Zsolt

A leghosszabb nevű magyar klub, a Benfica Mundial '93 FC SE Szigetszentmiklós játékosa harmichatodik a listán. Megfontolt játékos, nem ő lesz az, akit szaladgálni látunk majd a pálya körül. Becsületes, közvetlen fickó, aki nem mellesleg szintén rendelkezik világbajnoki címmel

13. Balizs Benedek

NB1-es csapatunk legújabb tagja a rangsor negyvenhatodik helyén áll. A feltörekvő ifjúságot képviseli. Jelentős sikereket utánpótlás kategóriákban szerzett, a felnőttek közt egy páros OB-döntőig jutott. Az NB2-ben idén nyújtott teljesítményével kiérdemelte, hogy tagja legyen ennek a veretes mezőnynek. Nem kell félteni, taktikus játékával skalpokra fog vadászni

14. Terjék Zsolt

A Testvériség SE ifjú titánja hatvanhatodik a ranglistán. A tavalyi NB2-es évadban figyeltünk fel rá. Vígkedélyű, becsületes, nyílt srác, akivel élmény gombfocizni. Nagy öröm, hogy elfogadta a meghívást. Nincsenek címei, de gombfoci-szeretete mindenki számára példaértékű lehet! El fog csenni pár pontot innen-onnan

A verseny délelőtt tíz órakor veszi kezdetét. A versenyzők két csoportba sorolódnak vaksorsolással, hogy az első négy a felső-, míg a többiek az alsóházba jussanak. A nyolc között egyenes kieséssel folytatódik a játék. A döntő 16 óra után várható.

Partnereink

print

 

 Váci állásajánlatok!

jooble

segitokezek

 dunakanyarlogo

 

ai logo

 

vaciegyhazmegye logo k

 

tragor ignac logo

 

konyvtar

 

vendegvarok

 

mouseoleumlogo 

 

  

Hirdetőink

borzsonyvendeghazkicsiborito

 umami

royal

 

duplexkicsi

 

starthibokicsi

 

mouseoleumlogo

 

aquadream

 

klimasz logo

 

Royal Fitness logo

 

vipbizt

 

rubraetterem logo

 

prestige

 

repetabisztro logo

 

hbmultimedia